O Jewstone a špercích

O nás

Firma byla založena v Turnově počátkem roku 2018. Záměrem je zakázkovámaloseriová výroba šperků s převážně přírodními kameny. K rozhodnutí vedlo přesvědčení, že zákazníci mají již dost běžné komerce a hlavně té z dovozu, kterou nakoupí kdekoliv ve světě.

V roce 2019 byla výroba přestěhována do stávajících prostorů, které se rozrostly o vzorkovou prodejnu. Tímto jsme si splnili další cíl našeho projektu a v květnu 2019 jsme přivítali první návštěvníky.

PICT1236


CO MŮŽEME NABÍDNOUT?

Nabízíme individuální přístup k návštěvníkům, kteří jsou i potenciálními zákazníky. Naše výrobky jsou určeny zákazníkům, kteří ocení tuzemskou práci a zahraničním návštěvníkům, kteří si mohou odvézt skutečně český šperk. Můžeme nabídnout ukázku výroby šperků od grafického návrhu až po finální šperk.

Grafický návrh šperku zpracujeme ve spolupráci se zákazníkem a jeho představami. Garantujeme ruční práci ve špičkové kvalitě a originalitu šperků. Malosériové vzory šperků jsou navrhovány tak, aby splňovaly poptávku a trendy dnešní doby s použitím moderních technologií.

České kameny, které zná celý svět
 
Na území České republiky se nacházejí drahé kameny,
ale pro zpracování do šperků se ve velké míře používají jen granáty a vltavíny.

 

Granáty (pyropy) se nacházejí nejčastěji ve Středohoří a v Podkrkonoší. Je možné je najít v omezeném množství i v dalších oblastech. Granát z Čech se vyznačuje výraznou červenou barvou označovanou jako holubí krev. Velikost jednotlivých zrn je ve velikostech o několik desetin milimetru až po několik milimetrů. Na ilustračním fotu je vidět rozmanitost tvarů a velikosti.

100_9823

Granáty - pyropy se nejčastěji požívají do šperků a to v broušeném tvaru. Pro broušení se vybírají a požívají pečlivě vybrané kameny. To znamená, že se každý musí prohlédnout, jestli má pěknou barvu a není v něm prasklina či inkluze (cizorodá hmota v nerostu). Poté se může začít se samotným broušením. Pro granát se většinou používá hvězdový brus. V bižuterii se většinou využívá jejich náhražka. 

100_9809

Granát se používá převážně do dámských šperků jako jsou přívěšky, náušnice, náramky a brože.

 

 

 

Vltavíny (moldavity) se nacházejí převážně na jihu Čech. Jsou i lokality na Moravě, kde se nacházejí v podstatně menší koncentraci. Vltavíny jsou jedinečné svojí rozmanitostí – tvarem, velikostí a barvou. Pro zpracování do šperků se požívají kameny s výraznou zelenou barvou. Drahých kamenů, které mají tak jedinečnou zelenou barvu se na naší planetě moc nenachází. Z tohoto důvodu jsou šperky s vltavíny celosvětově žádané a vysoko ceněné.

 

Stále častěji se vltavíny do šperků brousí a staly se oblíbené do dámských i pánských šperků. Rozmanitost brusů a velikost kamenů dává velký prostor pro fantazii při výrobě náušnic, přívěšků, náramků a dalších doplňků.