O Jewstone a špercích

Zakázková výroba snubních prstenů

Clipped_image_20230711_115545Originální šperky jsou výjimečným způsobem vyjádřením osobního stylu a jedinečnosti. Pokud hledáte snubní prsteny, které budou dokonale vyjadřovat vaši lásku a originalitu, pak jste na správném místě. Naše prsteny jsou vyrobeny z kvalitního 14 karátového zlata o ryzosti 585/1000 a můžete si vybrat ze třech barevných variant - žluté, červené a bílé.

Naše specializace spočívá v tom, že vám nabízíme unikátní šperky na zakázku. Každý snubní prsten, který u nás objednáte, je neopakovatelný a vy se tak stanete vlastníkem skutečného originálu. V poslední době se čím dál tím více do snubních prstenů osazují přírodní kameny. Máte možnost si vybrat osazení přírodními kameny, ať už se jedná o diamanty, safíry, rubíny, smaragdy, tanzanity či jiné kameny, které si přejete. Tyto kameny mohou být broušené nebo nebroušené, podle vašeho výběru.

Clipped_image_20230711_115442Naše firma JEWSTONE s.r.o. sídlí ve slavném městě šperků - Turnově, a pokud jste z Prahy, jste u nás za pár desítek minut. Většinou je to kratší doba než přejedete Prahu a zaparkujete. Můžete si tedy užít příjemný výlet do naší dílny a zúčastnit se osobní konzultace, během které vám pomůžeme vytvořit dokonalý návrh vašeho snubního prstenu. Samozřejmostí je 3D grafický návrh, který vám umožní představit si, jak bude váš prsten reálně vypadat.

Clipped_image_20230711_115557Jsme otevřeni i vašim vlastním návrhům a rádi společně vytvoříme unikátní šperk, který bude přesně odpovídat vašim představám. Konzultace návrhů jsou samozřejmě zahrnuty v ceně. Po dokončení návrhu vám garantujeme konečnou cenu bez skrytých poplatků či dodatečných platebVaše svatební prsteny by měly být nejen symbolickým vyjádřením vaší lásky, ale také jedinečným kouskem, který vám bude připomínat váš výjimečný den. S našimi snubními prsteny získáte nejen vysokou kvalitu a originalitu, ale také záruku, že budete mít šperk, který je jedinečný a přesně odpovídá vašim přáním.

Buďte jedineční a vyberte si snubní prsteny, které zcela odrážejí váš osobní styl a lásku. S naší zakázkovou výrobou a osobním přístupem vám rádi pomůžeme vytvořit prsteny, které budou dokonalým symbolem vašeho vztahu.

Pokud se rozhodnete nás navštívit, je dobré se předem objednat, abychom se vám mohli plně věnovat.

 

O nás

Firma byla založena v Turnově počátkem roku 2018. Záměrem je zakázkovámaloseriová výroba šperků s převážně přírodními kameny. K rozhodnutí vedlo přesvědčení, že zákazníci mají již dost běžné komerce a hlavně té z dovozu, kterou nakoupí kdekoliv ve světě.

V roce 2019 byla výroba přestěhována do stávajících prostorů, které se rozrostly o vzorkovou prodejnu. Tímto jsme si splnili další cíl našeho projektu a v květnu 2019 jsme přivítali první návštěvníky.

PICT1236


CO MŮŽEME NABÍDNOUT?

Nabízíme individuální přístup k návštěvníkům, kteří jsou i potenciálními zákazníky. Naše výrobky jsou určeny zákazníkům, kteří ocení tuzemskou práci a zahraničním návštěvníkům, kteří si mohou odvézt skutečně český šperk. Můžeme nabídnout ukázku výroby šperků od grafického návrhu až po finální šperk.

Grafický návrh šperku zpracujeme ve spolupráci se zákazníkem a jeho představami. Garantujeme ruční práci ve špičkové kvalitě a originalitu šperků. Malosériové vzory šperků jsou navrhovány tak, aby splňovaly poptávku a trendy dnešní doby s použitím moderních technologií.

České kameny, které zná celý svět
 
Na území České republiky se nacházejí drahé kameny,
ale pro zpracování do šperků se ve velké míře používají jen granáty a vltavíny.

 

Granáty (pyropy) se nacházejí nejčastěji ve Středohoří a v Podkrkonoší. Je možné je najít v omezeném množství i v dalších oblastech. Granát z Čech se vyznačuje výraznou červenou barvou označovanou jako holubí krev. Velikost jednotlivých zrn je ve velikostech o několik desetin milimetru až po několik milimetrů. Na ilustračním fotu je vidět rozmanitost tvarů a velikosti.

100_9823

Granáty - pyropy se nejčastěji požívají do šperků a to v broušeném tvaru. Pro broušení se vybírají a požívají pečlivě vybrané kameny. To znamená, že se každý musí prohlédnout, jestli má pěknou barvu a není v něm prasklina či inkluze (cizorodá hmota v nerostu). Poté se může začít se samotným broušením. Pro granát se většinou používá hvězdový brus. V bižuterii se většinou využívá jejich náhražka. 

100_9809

Granát se používá převážně do dámských šperků jako jsou přívěšky, náušnice, náramky a brože.

 

 

 

Vltavíny (moldavity) se nacházejí převážně na jihu Čech. Jsou i lokality na Moravě, kde se nacházejí v podstatně menší koncentraci. Vltavíny jsou jedinečné svojí rozmanitostí – tvarem, velikostí a barvou. Pro zpracování do šperků se požívají kameny s výraznou zelenou barvou. Drahých kamenů, které mají tak jedinečnou zelenou barvu se na naší planetě moc nenachází. Z tohoto důvodu jsou šperky s vltavíny celosvětově žádané a vysoko ceněné.

 

Stále častěji se vltavíny do šperků brousí a staly se oblíbené do dámských i pánských šperků. Rozmanitost brusů a velikost kamenů dává velký prostor pro fantazii při výrobě náušnic, přívěšků, náramků a dalších doplňků.